TERAPIA POZNAWCZO – BEHAWIORALNA

 

Jest jednym z wielu nurtów psychoterapeutycznych obok np. psychoanalizy, terapii Gestalt, terapii systemowej, terapii psychodynamicznej czy też terapii humanistycznych. 

Moje doświadczenie dowodzi, że wielu ludzi nie wie, że są różne rodzaje psychoterapii. Po prostu czują, że sobie nie radzą, potrzebują pomocy i wsparcia. Ale spotykałam też w gabinecie osoby które mówiły, że „byłem już u jeden pani ale ona tylko milczała a ja nie wiedziałem co mam mówić, bardzo mnie to stresowało, nie wiedziałem czego się ode mnie oczekuje, po kilku spotkaniach zrezygnowałem”, albo „byłem u psychologa, który kazał mi robić jakieś tabelki i miałem wrażenie że w ogóle mnie nie rozumie, to było bez sensu”. To dowodzi, jak jesteśmy różni, i jak ważne jest aby w doświadczeniu psychoterapii znaleźć dla siebie takiego człowieka przy którym będziemy czuli się bezpiecznie, a proponowane przez niego oddziaływania psychoterapeutyczne będą współgrały z naszymi możliwościami i potrzebami.

Ja zdecydowałam się na szkolenie w nurcie psychoterapii poznawczo – behawioralnej ponieważ na dzień dzisiejszy jest ona najczęściej polecaną i celowaną metodą terapii w zaburzeniach psychicznych (zwłaszcza w zaburzeniach lękowych, depresyjnych, zaburzeniach odżywiania i uzależnieniach). Przy czym z dużym szacunkiem, uznaniem i ciekawością przyglądam się efektom pracy kolegów i koleżanek po fachu, którzy pracują w innych podejściach psychoterapeutycznych. Dowodem na to jest też moja praktyka w terapii schematu która, wywodzi się z terapii poznawczo- behawioralnej ale również integruje założenia teorii relacji z obiektem oraz terapii Gestalt.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat stosowanej przeze mnie terapii oraz tego, czy jest odpowiednia dla Ciebie? Napisz lub zadzwoń.
Na wstępnych konsultacjach określimy Twoje cele i potrzeby.

Skontaktuj się ze mną